Інформаційний центр
0 (800) 503 580
(044) 393 25 90
Обрати версію сайту

Приватним клієнтам

Система інтернет-банкінгу TAS24

paytas.com.ua

paytas.com.ua

Курс валют
(19.10.2018)

Курси валют у відділеннях
Купівля/Продаж НБУ
100 GBP3620/37203672.02
100 USD2808/28202803.66
10 RUB4.15/4.34.27
100 CHF2780/28502816.89
100 EUR3205/32403225.62
Курси валют по картках

Котирування золота (19.10.2018)

Маса зливка Купівля
(за грам)
Продаж
(за грам)
1 грам11901450
100 грам10601170

Сервіси on-line

WEB платежі

Партнери

Головна сторінка arrow Корпоративним клієнтам arrow Факторинг arrow Часті питання
Часті питання

Для економії Вашого часу, ми спеціально створили цей розділ.

Тут Ви можете знайти відповіді на найбільш актуальні питання.

 • 1. У чому полягають особливості такого фінансового інструменту як факторинг?

  Факторинг - це комплекс фінансових послуг, що надаються компаніям-постачальникам, які працюють на умовах відстрочення платежу. Не є секретом, що в останні роки одним з інструментів конкурентної боротьби на ринку постачань стало надання покупцям відстрочки платежу, що призводить до дефіциту оборотних коштів і гальмує розвиток компанії. Крім того, працюючи на умовах відстрочення платежу, постачальник стикається з низкою питань: необхідність відволікання значних грошових коштів в дебіторську заборгованість, організаційні питання побудови продажу з відстрочкою платежу, відстеження платежів і т.п.

  Факторинг - це інструмент, що дозволяє уникнути питань, що перераховані вище.

 • 2. Як визначити, чи вигідний факторинг для мого бізнесу?

  Порахувати фінансову вигоду використання факторингу досить просто. Якщо при продажу з відстрочкою платежу Ви робите націнку (надаєте знижку при оплаті за фактом), порівняйте комісію факторингової кампанії (фактора) з цією націнкою. Якщо комісія фактора менше, то факторинг однозначно вигідний - адже при продажу - Ви не продаєте собі у збиток. Якщо факторингова винагорода більше, то факторинг виявляється вигідніше тоді, коли одержувані за допомогою факторингу ресурси вкладаються Вами в розвиток бізнесу, в нарощування оборотів, а це дає істотну додаткову виручку. Для компанії, яка дбає про своє майбутнє, факторинг просто незамінний.

 • 3. Який мінімальний обсяг дебіторської заборгованості я повинен відступати АТ «ТАСКОМБАНК», щоб перейти на факторингове обслуговування?

  Рекомендований обсяг дебіторської заборгованості, що відступається за договором факторингу, повинен становити не менше 500 тис. грн. щомісяця. Співпраця за факторингом при менших обсягах не доцільна з економічної точки зору.

  Досвід показує, що компанії, які співпрацюють з нами, досить швидко нарощують обсяг реалізації.

 • 4. У яких галузях застосовна схема факторингу? Поставки якого роду товарів вигідно фінансувати, використовуючи факторинг?

  По-перше, факторинг потрібен компаніям оптової торгівлі і виробникам, а також тим компаніям, які принципово працюють з клієнтами на умовах відстрочення платежу.

  По-друге, факторинг вигідний, коли мова йде про регулярні поставки широкому колу постійних покупців. Це можуть бути продукти харчування, товари народного споживання (побутова хімія, парфумерія та косметика, побутова техніка і т. ін.), ліки, витратні матеріали для офісів, напої та багато іншого.

  По-третє, факторинг застосовується до поставок не тільки товарів, але і послуг (наприклад, послуг зв'язку, транспортних та інших).

  Основний критерій - зрозумілість бізнесу клієнта, прозорість ділового обороту, наявність фіксованого строку відстрочки платежу і постійних покупців. Так само важлива прибутковість Клієнта і галузі в цілому.

 • 5. Яку мінімальну кількість Покупців я повинен перевести на факторингове обслуговування?

  Стандартні умови факторингового обслуговування передбачають переведення на факторингове обслуговування як мінімум трьох Покупців. Однак, ми розглядаємо індивідуальні умови факторингового обслуговування, за наявності перспективи виходу Клієнта на стандартні умови.

 • 6. Чи можу я продати АТ «ТАСКОМБАНК» свою дебіторську заборгованість?

  Звертаємо Вашу увагу на те, що ми не займаємося купівлею та збором простроченої дебіторської заборгованості.

  Факторингове обслуговування передбачає фінансування Постачальника під відступлення прав вимоги до його Покупців. Це не одноразова угода, а довгострокове співробітництво.

  Варіант покупки заборгованості визначених Покупців передбачений у варіанті закупівельного факторингу. У цьому випадку у АТ «ТАСКОМБАНК» повинні бути встановлені відносини з даними Покупцями, так як вони при цьому виступають позичальниками.

 • 7. Мені потрібні кошти на запуск бізнесу. Чи можу я для цієї мети скористатися факторингом?

  На жаль, ні. На фінансування за допомогою факторингового обслуговування можуть розраховувати тільки ті виробничі та торговельні компанії, які здійснюють регулярні поставки продукції на адресу постійних Покупців протягом не менше ніж півроку.

 • 8. Чи не ускладнить використання послуг факторингу мої відносини з Покупцями?

  По суті, для Покупця нічого не змінюється, крім рахунка, на який потрібно здійснювати оплату. Покупець отримує товар з відстрочкою платежу, тільки розраховується він уже не з Постачальником, а з АТ «ТАСКОМБАНК». Оскільки винагорода Банку безпосередньо залежить від обороту Постачальника, ми не вживаємо будь-яких дій, здатних спровокувати конфлікт між Постачальником і його Покупцями, без узгодження з самим Постачальником. Ми орієнтуємось на довгострокові взаємовідносини зі своїми Клієнтами і намагаємося найбільшою мірою сприяти зростанню бізнесу кожного нашого Клієнта.

 • 9. Мої Клієнти відмовляються працювати з факторингу. Що робити?

  У деяких ринкових сегментах зараз спостерігається «диктатура» Покупців, які не бажають переходити на факторингове обслуговування, оскільки при цьому доведеться дотримуватися умов оплати відповідно до умов договорів поставки.

  Це дозволяє Покупцям в певній мірі маніпулювати Постачальниками, здійснюючи вплив на них.

  Однак вищезазначена ситуація триватиме недовго, і виграють у ній ті Постачальники і ті Покупці, які використовують факторинг у своєму бізнесі.

  Чому?

  Тому, що факторинг для Покупця - це отримання або збільшення відстрочки і збільшення обсягів закупівель. Відстрочка платежу дає Покупцеві можливість раціонально використовувати обігові кошти і в підсумку поліпшити власну ринкову позицію. На етапі початку роботи з факторингу і в процесі переходу нових Покупців на факторинг ми готові надавати Вам всебічну допомогу в «переведенні» Ваших Покупців на факторинг, у тому числі брати участь у тристоронніх зустрічах. Також Ви можете отримати в АТ «ТАСКОМБАНК» інформаційні матеріали про факторинг та його переваги.

 • 10. Чи можлива робота без підписання повідомлення Покупцем?

  При відмові Покупця підписати повідомлення про відступлення прав грошових вимог в індивідуальному порядку можливі різні варіанти взаємодії, що передбачають допомогу Клієнтові в повідомленні його Покупців і переведенні їх на факторингове обслуговування.

 • 11. Чому факторинг дорожче, ніж кредит?

  Тому що факторинг - це не кредит. Це різні інструменти, перед якими стоять різні завдання. Дані продукти призначені для задоволення різних потреб Клієнта.

  Залучення факторингу поліпшує фінансовий стан Клієнта і забезпечує поповнення обігових коштів, при цьому обсяг фінансування збільшується разом з ростом оборотів Клієнта.

  У Клієнта з'являється можливість використовувати банківські кредити для розробки нових, більш дешевих і конкурентоспроможних продуктів для Покупців в майбутньому, а не для фінансування недостатнього оборотного капіталу.

  Тому банківський кредит не може замінити факторинг.

  По-перше, на відміну від кредитування, де в більшості випадків є обов'язковим матеріальне заставне забезпечення, при використанні факторингу досить часто немає необхідності надавати яку-небудь заставу, якщо фінансовий стан Клієнта є достатньо стабільним і платіжна дисципліна Покупців є високою.

  По-друге, факторингове фінансування надається Клієнту за фактом поставки товару Покупцям, погашення ж факторингового фінансування здійснюється Покупцями в момент оплати відвантаженого товару - Клієнту не потрібно акумулювати власні кошти для погашення заборгованості перед АТ «ТАСКОМБАНК», по суті це безстрокове фінансування.

  По-третє, фінансовий стан і якість фінансової звітності в меншій мірі впливають на позитивне вирішення питання при факторинговому обслуговуванні, ніж при кредитуванні. Банк-Фактор більшою мірою цікавиться якістю і диверсифікацією дебіторської заборгованості Постачальника.

  По-четверте, більш «гнучке» і постійне фінансування при факторингу в сукупності з ефективним управлінням дебіторською заборгованістю дозволяє швидкими темпами збільшувати товарообіг компанії.

  Так само, при факторинговому обслуговуванні поліпшується платіжна дисципліна Покупців, що призводить до зниження вартості обслуговування дебіторської заборгованості.

 • 12. Якою є приблизна вартість факторингу?

  Єдиної «програмної» ставки не існує.

  Вартість факторингу залежить від платіжної дисципліни Покупців, їх кількості, терміну відстрочення платежу за договором поставки, фінансового стану Клієнта.

  Для визначення вартості факторингу, а так само розміру авансу і ліміту фінансування, необхідний експрес-аналіз. Від Клієнта запитується скорочений перелік документів (бухгалтерська інформація і звітність) в електронному вигляді.

  Банк виробляє для Клієнта індикативну пропозицію з умовами співпраці по факторингу (ліміти, тарифи, розмір авансу).

  Після узгодження запропонованих умов, Клієнт приступає до оформлення договору факторингу з АТ «ТАСКОМБАНК».

 • 13. Від чого залежить підсумкова вартість факторингових послуг?

  Витрати на факторингове обслуговування залежать від обсягу дебіторської заборгованості, переданої на факторинг, і від оборотності цієї «дебіторки» (середнього розміру фактичної відстрочки платежу). Звертаємо Вашу увагу на те, що в АТ «ТАСКОМБАНК» тарифи з факторингового обслуговування мають гранично просту структуру, є процентна і комісійна складові, все легко прорахувати.

 • 14. Серед моїх Покупців є торгові мережі. Які є факторингові рішення для роботи з мережевим рітейлом?

  Класичне факторингове обслуговування з регресом, коли Постачальник укладає договір факторингового обслуговування з АТ «ТАСКОМБАНК» і Банк фінансує поставки на адресу Покупців Постачальника, серед яких присутні торговельні мережі.

  Закупівельний факторинг, коли ініціатором фінансування поставок виступає Покупець, звертаючись до АТ «ТАСКОМБАНК» з проханням фінансувати закупівлі від тих чи інших Постачальників.

 • 15. Яким компаніям, в першу чергу, варто звернути увагу на факторинг?

  Факторинг цікавий тим компаніям, які активно розвиваються - збільшують обсяг виробництва і продажів, виходять на нових покупців, розширюють географію присутності.

  Також факторинг цікавий тим компаніям, у яких не дуже гарна звітність з точки зору класичного банківського кредитування, але присутня диверсифікована дебіторська заборгованість і стійкий попит на продукцію.

  І, нарешті, факторинг цікавий також тим компаніям, для яких важлива наявність гарантій, що вони не понесуть втрати від затримки платежів покупцями, і не залежатимуть від тих обставин, які не дозволяють виконати свої зобов'язання вчасно.

 • 16. Як відбувається перевірка потенційного клієнта?

  Аналіз ризиків починається з моменту звернення компанії, зацікавленої в факторинговому обслуговуванні. На початковому етапі, перед укладанням договору факторингового обслуговування, ми перевіряємо потенційного клієнта – так само як будь-який банк проводить перевірку клієнта, який подав заявку на отримання кредиту. Однак, критерії оцінки у випадку з факторингом дещо інші, які ми умовно поділяємо на чотири основні групи: фінансове становище, бізнес-репутація, галузеві ризики і якість дебіторської заборгованості. Сукупна оцінка дозволяє нам винести остаточне рішення. В результаті даних процедур визначається ліміт фінансування поставок Клієнта на адресу кожного з переведених на факторинг Дебіторів.

 • 17. Що потрібно зробити, щоб укласти договір факторингу? Наскільки це складна процедура?

  На самому початку співпраця по факторингу для потенційного Клієнта потребуватиме певних зусиль: потрібно повідомити Покупців про зміну платіжних реквізитів, призначити відповідального за взаємодію з Банком. Ми також просимо наших Клієнтів надати пакет документів для укладання договору. Але все це доведеться робити тільки один раз - далі місяці і роки отримання фінансування та інших послуг від АТ «ТАСКОМБАНК», і це вимагатиме від Клієнта тільки підтримувати чинним договір факторингу, щоквартально надаючи інформацію про динаміку бізнесу.

  Ви надаєте документи, що свідчать про відвантаження, Банк виплачує Вам фінансування. АТ «ТАСКОМБАНК» зобов'язується фінансувати Клієнта і тримати під нього відкритий ліміт фінансування.

  Будь-якого Клієнта ми розглядаємо як стратегічного партнера. Банк намагається запропонувати саме те рішення, яке найбільшою мірою сприятиме зростанню бізнесу Клієнта. А оскільки факторингове обслуговування є довгостроковим, і заздалегідь передбачити всі нюанси майбутнього розвитку бізнесу не можна, то АТ «ТАСКОМБАНК» протягом усього часу обслуговування готовий реагувати на всі зміни діяльності Клієнта, адаптуючи для нього умови співпраці.

 • 18. Якщо я укладу договір факторингового обслуговування, то як швидко я зможу отримати гроші після поставки товару?

  Якщо договір факторингу підписаний і робота з Клієнтом налагоджена, надання фінансування відбувається в день передачі відвантажувальних документів до АТ «ТАСКОМБАНК», за умови надання документів в першій половині дня.

 
 
 
© АТ “ТАСКОМБАНК”
Ліцензія НБУ №84 від 25 жовтня 2011 р