Попри війну та стрибок інфляції, депозитні ставки скорочуються, проте залишки на поточних рахунках та депозити населення зростають
27.04.2022

Попри війну та стрибок інфляції, депозитні ставки скорочуються, проте залишки на поточних рахунках та депозити населення зростають

Попри війну та стрибок інфляції, депозитні ставки скорочуються, проте залишки на поточних рахунках та депозити населення зростають

Про це повідомив Заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ Артур Муравицький під час круглого столу «Як війна вплинула на сегмент депозитів для фізосіб», організованого «Фінансовим клубом».

Обговорюючи динаміку депозитних ставок Артур Муравицький зазначив, що наразі відбувається другий етап зниження ставок. «Ми щотижня моніторимо ринок, дивимося, що з двозначних значень ставка за гривневими вкладами на 12 місяців знизилася до однозначних ставок і знаходиться від 5-6% до 8-9% по основним гравцям банківського ритейлу», – зазначив Заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ Артур Муравицький.

«На короткостроковому горизонті в один-два місяці є тренд до зниження ставок. Але він також залежатиме від того, як банки будуть бачити динаміку пасивів. Якщо буде різке падіння пасивів, зниження ставок буде не таким різким. Але тренд до зниження очевидний», – зауважив Артур Муравицький.

Аналізуючи ситуацію на ринку банківських депозитів Артур Муравицький підкреслив, що під час війни безготівкове зберігання грошей виявилося найбільш надійним - всі залишки на поточних рахунках в усіх валютах у ТАСКОМБАНКУ зросли.

«У людей до війни частина коштів зберігалася у депозитних скриньках, сейфах. І на сьогодні дедалі більше наших клієнтів вважають, що безпечніше зберігати на рахунках в банках. Відповідно, готівка, яка була поза банківською системою, частково повертається на рахунки. І цей тренд буде тільки посилюватися», – переконаний Артур Муравицький.

Бажання клієнтів зберігати кошти на картці є природним і раціональним. «Депозитна частина мігрує на поточні рахунки, тому що це очевидна реакція клієнтів. Люди хочуть мати доступ до своїх коштів. Багато людей робить релокацію – переїжджають в інші міста і, навіть, країни, – пояснив Артур Муравицький. – Люди зараз не схильні розміщувати довгострокові депозити. Вони відкривають короткострокові депозити, коли розуміють свій горизонт планування, або тримають кошти взагалі на вкладах із вільним доступом до коштів в режимі 24/7».

При цьому ТАСКОМБАНК пішов назустріч клієнтам і дозволив дострокове повернення вкладів. «Наш строковий депозитний портфель, як правило, на тривалий час – на 12 місяців. Ми для себе вирішили, що максимально будемо сприяти клієнтам, які потребують коштів, і будемо оперативно приймати рішення і повертати їм ці кошти для їхньої релокації, лікування», – зазначив Артур Муравицький.

За його словами, клієнти це цінують і «в майбутньому повертають кошти навіть в більшому обсязі».

Обговорюючи рішення влади щодо повної гарантії повернення банківських коштів фізичних осіб під час війни, банкіри дійшли згоди, що це не подарунок заможним українцям, а світова практика.

До 13 квітня максимальна гарантія на одного вкладника в одному банку становила 200 тис. грн, після – покриває всі кошти фізосіб в банках. Після війни ліміт становитиме 600 тис. грн. «Це рішення є дуже позитивним для банківської системи і стабільності. Воно додасть нам всім більше впевненості в подальшій роботі», – наголосив Артур Муравицький.

0 800 503 580Дзвінки в межах України безкоштовні