Безпечні покупки онлайн: як захиститися від шахраїв
22.07.2020

Безпечні покупки онлайн: як захиститися від шахраїв

Безпечні покупки онлайн: як захиститися від шахраїв

Онлайн-шопінг вже став невід’ємною частиною нашого життя. Щороку обсяги покупок в інтернеті невпинно зростають, а з початком пандемії та введенням карантинних обмежень ще більше людей почали вдаватися до онлайн-покупок для придбання товарів. На жаль, почастішали і випадки платіжного шахрайства.

У рамках програми Національного банку України #ШахрайГудбай, інформаційним партнером якої виступає ТАСКОМБАНК, продовжуємо розповідати про безпеку платежів!

Купуйте та сплачуйте онлайн лише на перевірених сайтах. Щоб не потрапити у пастку шахраїв ретельно перевіряйте сайти, на яких плануєте здійснювати розрахунки карткою, адже саме через сайти-підробки шахраї можуть викрасти повну інформацію по вашій картці та обнулити її.

На що слід звертати увагу:

  • Сайти, що приймають онлайн-платежі повинні бути захищеними, для цього в стрічці адреси має міститися https:// та значок «Замочок».

  • На сайті мають бути значки захисту онлайн-покупок від платіжних систем - Verified by Visa та Mastercard Secure code.

  • Перед тим як оплачувати покупки, додатково перевірте відгуки на сайт через пошукові системи. Також перевірити сайт можна за допомогою спеціального сервісу Кіберполіції: https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/ або сервісу Асоціації “ЄМА” - https://www.ema.com.ua/blacklist/

Випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті - негайно дзвоніть на гарячу лінію банку за телефоном, вказаним на звороті картки.

Якщо ви зрозуміли, що потрапили в руки шахраів через фішинговий сайт – повідомте про це Кіберполіцію. Заяву в Кіберполіцію можна лишити тут - https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або зателефонувавши за номером - 0 800 505 170.

0 800 503 580Дзвінки в межах України безкоштовні