Нині банки є для бізнесу надійним гарантом та фінансовим партнером
21.05.2024

Нині банки є для бізнесу надійним гарантом та фінансовим партнером

Нині банки є для бізнесу надійним гарантом та фінансовим партнером

15 травня Фінансовий клуб провів круглий стіл на тему: «Ситуація на ринку МСБ: виклики воєнного часу». Участь у заході взяв Олег Поляк, Заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ.

Під час дискусії Олег Поляк зазначив, що в нинішніх умовах банки для підприємців є надійним гарантом їхнього бізнесу та фінансовим партнером, що пропонує різні рішення, аби досвідчені підприємці та початківці успішно розвивалися та зростали.

Банкіри обговорили актуальні напрямки кредитування. Зокрема Олег Поляк зазначив, що ТАСКОМБАНК кредитує усі галузі підприємництва, наголосивши, що нині великим попитом користується такий продукт, як факторинг – фінансування на умовах фіксованої відстрочки, який активно залучають представники торгівельних мереж. «А от сільськогосподарські компанії вже закредитовані максимально», – вважає заступник голови правління ТАСКОМБАНКУ Олег Поляк.

Говорили банкіри і про фінансування стартапів, зазначивши, що вимоги НБУ не дозволяють банкам ризикувати і «кредитувати ідеї». «Є вимоги Нацбанку, і ніхто при 10-му класі ризику і 100-відсотковому резерві не буде ризикувати і кредитувати у збиток. Якщо прийти з концепцією «я хочу взяти кредит, бо у мене є класна ідея», то важко отримати такий кредит. Або потрібно знайти партнера, який допоможе і дасть фінансову поруку, або мати бізнес, який підходить за всіма нормативами», – каже заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ Олег Поляк.

Після того, як уряд залишив кредити на обіговий капітал за програмою «5-7-9%» лише для невеликого бізнесу, велика частка кредитного портфеля бізнесу не зможе рефінансуватися за пільговою ставкою переконані банкіри. «До цього всі пропонували «5-7-9%», і клієнт просто обирав, де швидше. Зараз конкуренція збільшиться. Велика кількість клієнтів виходить з «5-7-9%». У них закриваються кредити. І потрібно буде адаптуватися до розвитку бізнесу без цієї програми. «5-7-9%» стане одним із продуктів у лінійці банку для маленьких клієнтів», — зазначив Олег Поляк.

Банкіри також надали свої прогнози щодо кредитних ставок для малого та середнього бізнесу. І Олег Поляк зазначив: «По овердрафтам ставка буде десь 13%, але важливо, щоб облікова ставка падала. Річні кредити будуть десь 15%. Зараз річна ставка – 17-18%, а овердрафт короткий – вже біля 15%»

«Ліквідність є у всіх банків. Ми готові активно розвивати МСБ. Минулого року кредитний портфель МСБ ТАСКОМБАНКУ зріс на 50%, а за майже півріччя у нас вже 55% зростання. Ще один – чотири місяці, й банки будуть конкурувати за бізнес не тільки по програмі «5-7-9%», але й по лізингу, факторингу, маленьким швидким кредитам», - підсумував Олег Поляк.

За матеріалами Фінансового клубу.

0 800 503 580Дзвінки в межах України безкоштовні