А. Муравицький: «Попри жорсткі зміни з боку регулятора ми зможемо запропонувати клієнтам класні продукти»

Збільшення Нацбанком України нормативу обов’язкових резервів вже найближчим часом відчутно позначиться на всіх без виключення банках. Разом з тим важливе завдання фінансового сектору – аби це не вплинуло ані на досвід клієнтів, ані на дохідність продуктів, які пропонуватиме їм банк. На цьому під час круглого столу «Що чекає українців на ринку депозитів у 2023 році», організованого «Фінансовим клубом», наголосив Заступник Голови правління «ТАСКОМБАНКУ» Артур Муравицький.
«Ті новели, які ми зараз маємо – це робочі моменти. Навіть такі жорсткі зміни з боку регулятора можуть бути нами пропрацьовані, і ми зможемо запропонувати класні рішення, щоб люди могли отримувати з цього вигоду», – зазначив Артур Муравицький.
Так він прокоментував зростання нормативу обов’язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках, який 11 лютого зріс до 10% в національні валюті та до 20% в іноземній. А з 11 березня зросте вже до 20% та 30% відповідно.
За словами Заступника Голови Правління «ТАСКОМБАНКУ», значно жорсткіший норматив стимулює банки більш активно спонукати клієнтів зберігати свої кошти на строкових депозитах замість поточних рахунків або вкладів з вільним доступом до коштів. А для цього потрібно використовувати ринкові інструменти. Зокрема, до кінця року очікується поступове збільшення дохідності гривневих вкладів до діапазону 17-18% річних при розміщенні на 12 місяців.
«Крім поступового підвищення ставок буде відбуватися перехід на короткі терміни депозитів з автоматичними лонгаціями кожні 7, 12, 14 днів. Ми такі вклади почали запроваджувати і в офлайні, і в онлайні. Й інші гравці так само будуть робити в цьому напрямку певні дії. Найімовірніше, вклади на короткі терміни будуть дуже популярними – вони замінять ощадні рахунки, за якими клієнт мав доступ до своїх коштів 24/7, але при цьому вважав ці кошти заощадженнями», – вважає Артур Муравицький.
Міграції коштів з поточних рахунків ще з минулого року сприяють і так звані конвертаційні вклади – з купівлею безготівкової валюти за гривню за умови подальшого розміщення на депозит від 3 місяців. Таким чином «ТАСКОМБАНК» залучив на строкові депозити понад $30 млн. Артур Муравицький додав, що при цьому й загальна стратегія залучення коштів клієнтів дозволила «ТАСКОМБАНКУ» зустріти новели з боку НБУ більш впевнено.
«У нас 70-80% пасивів фізичних осіб є строковими. Ця пропорція трималася протягом року. Зараз строкові вклади на рівні 80%, а 20% – це поточні рахунки. Ми ринковий банк, ми працюємо з ринком, і ми готові були заробляти менше маржі, але мати стабільну базу. Щодо впливу вартості нормативу обов’язкового резервування після чергового підвищення у березні – ми, на щастя, внизу цієї «турнірної таблиці»: для «ТАСКОМБАНКУ» ця вартість складає 1%. Але фактично в усіх гравців з топ-20 немає варіанту нічого з цим не робити», – резюмував він.
За матеріалами Фінансового клубу