ТАСКОМБАНК продовжує виконувати функції приймаючого банку: що це означає для учасників фінансової системи
17.02.2025

ТАСКОМБАНК продовжує виконувати функції приймаючого банку: що це означає для учасників фінансової системи

ТАСКОМБАНК продовжує виконувати функції приймаючого банку: що це означає для учасників  фінансової системи

Національний банк України продовжив статус ТАСКОМБАНКУ як приймаючого банку для виведення неплатоспроможних банків із ринку. Це рішення підтверджує стійкість ТАСКОМБАНКУ та його ключову роль у підтримці фінансової стабільності.

ТАСКОМБАНК залишається єдиною фінансовою установою в Україні, яка одночасно має статус інвестора та приймаючого банку. Це дозволяє йому оперативно відновлювати виплати вкладникам, ефективно управляти активами та мінімізувати навантаження на державні ресурси.

З 2016 року банк є офіційним банком-агентом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що забезпечує швидке повернення коштів вкладникам неплатоспроможних банків та оптимізує процес ліквідації банківських установ.

"Продовження статусу приймаючого банку для нас – це не лише визнання з боку регулятора, а й велика відповідальність перед вкладниками та фінансовим ринком. Ми застосовуємо глибоку експертизу та індивідуальний підхід, щоб забезпечити стабільність фінансової системи, підтримати бізнес і зберегти довіру клієнтів", – зазначив Юрій Литвиненко, заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ.

Що це означає для фінансової системи?

Коли банк стає неплатоспроможним, вкладникам часто доводиться чекати на повернення коштів через Фонд гарантування вкладів, що займає час і ресурси. Однак, коли зобов’язання передаються приймаючому банку, процес виплат прискорюється, а державний орган економить значні адміністративні та фінансові ресурси, знижуючи витрати на управління активами та вирішення юридичних питань.

ТАСКОМБАНК – системний український банк, який у співпраці із Фондом гарантування вкладів має досвід ефективної роботи у цьому напрямку. Так свого часу банк переміг у конкурсах на виведення з ринку "Діамантбанку" та банку "Новий", взявши на себе зобов’язання: 1,1 млрд грн перед вкладниками "Діамантбанку" та 156 млн грн перед кредиторами та вкладниками "Нового".

Це дозволило передати активи на управління ТАСКОМБАНКУ, що скоротило витрати на процес ліквідації та зменшило навантаження на державний бюджет.

Що це означає для учасників фінансового ринку?

✔ 100% доступ до виплат – вкладники отримують свої кошти швидко та без затримок.

✔ 100% доступ боржників до кредитних ресурсів.

✔ Економія ресурсів – Фонд гарантування вкладів скорочує витрати на адміністрування ліквідації банків.

✔ Зміцнення фінансової стабільності – ефективне управління активами зменшує ризики для всієї банківської системи.

ТАСКОМБАНК продовжує працювати у тісній співпраці з регулятором, державними установами та бізнесом, зміцнюючи довіру вкладників і забезпечуючи сталість банківського сектору України.

РАЗОМ ЗМОЖЕМО ВСЕ!

0 800 503 580Дзвінки в межах України безкоштовні